Akademia

akademia

Akademia Piłkarska Ostróda powstała na bazie 10 letniej pracy  Salos Don Bosco Ostróda. Obecnie w AP Ostróda trenuje blisko  250 chłopców , oraz 35 dziewcząt w 10 grupach wiekowych.

Młodzi piłkarze i piłkarki  swoje umiejętności zdobywają  pod okiem ambitnej  i doświadczonej kadry trenerskiej.  To dzięki wspólnej pracy staliśmy się liczącym klubem w województwie, o czym świadczą liczne sukcesy sportowe, a także zaproszenia na najważniejsze turnieje dla dzieci i młodzieży w Polsce.  Zawodnicy Akademii cyklicznie otrzymują powołania do kadr wojewódzkich. Sukcesy sportowe naszych zawodników są ważnym aspektem działalności AP Ostróda, ale jednak nie najważniejszym.

Dla Nas liczy się RADOŚĆ, ZABAWA, WYCHOWANIE, realizacja marzeń naszych zawodników i to by każdy czuł się częścią  sportowej rodziny.  Wpojenie tych trzech wartości w życie każdego młodego piłkarza trenującego w klubie jest dla nas priorytetowe. Te trzy słowa charakteryzują zarówno proces szkolenia treningowego jak i relacje osób funkcjonujących w klubie – zarząd, trenerzy, piłkarze, rodzice, partnerzy. Od początku działalności naszym celem było stworzenie silnej więzi na linii klub- zawodnik- rodzice.

Akademia Piłkarska Ostróda to nie tylko treningi, mecze i sportowa rywalizacja, to również Rodzinne Pikniki czy Spotkania Świąteczne. Od kilku lat zawodnicy naszego klubu wyjeżdżają na letnie obozy , które organizowane są w okresie wakacji.

Radość

Pozytywne, optymistyczne nastawienie w każdym treningu i w każdej sferze działalności klubu to podstawa kształtowania osobowości przyszłego zawodnika. Z racji, że na co dzień pracujemy z małymi dziećmi ich pierwszy kontakt z piłką powinien mieć  w sobie dużo radości i satysfakcji z grania w piłkę nożną

Zabawa

Ta wartość reprezentuje sposób podejścia przez klub do zajęć treningowych. Mają się one opierać na przyjętym przez klub programie szkolenia opartych na w pełni uzasadnionych zasadach i przesłankach. Jednak w oparciu o zasadę dobrej zabawy.

Wychowanie

Piłkarze to przede wszystkim ludzie. Najważniejszym elementem szkolenia sportowego musi być ukształtowanie osobowości jednostki, która w przyszłości będzie funkcjonować samodzielnie w społeczeństwie. Z tego względu kładziemy duży nacisk na umiejętności mentalne i kształtowanie cech wolicjonalnych u zawodnika. Wpojenie poprawnego etosu pracy, poszanowania drugiego człowieka to niezbędna podstawa realizowana już od najmłodszych lat.